Search here:

Blog

118 nápadů na obsah pro sociální sítě

Do Vánoc sice pořád ještě zbývá více než měsíc, my pro vás ale máme dárek už dnes! Možná to také znáte - chcete být aktivní na sociálních sítích, ale nevíte, kde brát čas a inspiraci na tvorbu obsahu? Pokud vám docházejí nápady, jste tu správně! S radostí vám dnes ukážeme, co všechno lze použít jako obsah na sociální sítě.

Chcete prezentovat svoji ordinaci na sociálních sítích, ale máte pocit, že se u vás zase tolik zajímavého neděje? Že nebudete mít pravidelně co říct? To vůbec nevadí! Sociální sítě Facebook a Instagram mají především bavit, tak toho využijte. Medicína je v moderních dějinách charakterizována převratnými objevy, velkými pokroky, významnými milníky, není nic snazšího než je se svými fanoušky v nějaké zábavné formě sdílet!

Na začátku byla kráva

No vážně! Alespoň co se očkování, které je v posledních dnech hojně skloňovaným tématem napříč společností, týká.  V roce 1749 se narodil Edward Jenner, který se stal lékařem a je považován za objevitele vakcinace. A jak to souvisí s krávou? Jenner totiž zjistil, že látka se zárodky kravských neštovic vytváří imunitu proti pravým neštovicím. Malému chlapci pak naočkoval hnis z puchýřku dojičky infikované kravskými neštovicemi a chlapec se díky tomu stal imunním proti těm pravým neštovicím.

Že jste to nevěděli? Možná to neví ani vaši sledující. Podělte se o tuto, nebo podobné zajímavosti z oblasti medicíny zábavnou formou. Třeba právě v den narození tohoto anglického lékaře.

Nebojte se předsudků, že by každý váš příspěvek musel být odborný jako přednáška na lékařské konferenci. Lidé na sítích nejsou samí odborníci, chtějí se dozvědět něco zajímavého, bavit se, odpočinout si.

Využijte k inspiraci náš celoroční kalendář s více než 118 náměty na příspěvky pro sociální sítě, kterými můžete oživit svoji běžnou komunikaci s vašimi fanoušky. A třeba se u toho i sami dozvíte něco zajímavého. Tak hezké tvoření!